Eski Yunanistan’da kadınlar bedenlerinden ve erdemlerinden ne kadar farklı olduklarından dolayı erkeklerden farklı bir tür olarak kabul edildi. Sivil haklar değiştikçe, kadın bedeniyle ilgili hala birçok gizem var.

Bright Side olarak , size popülasyonumuzun büyük bir kısmı hakkında yeni bilgiler ve çalışmalar göstermek için elimizden gelenin en  iyisini yapıyoruz, bazıları ise en bilgili insanları bile şaşırtabilir.

1. Sabah bulantısı gelecek anneler için iyidir.

Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

Kolorado Üniversitesi’nden bilim adamları, hamilelik sırasında sabah hastalığının aslında fetusun balıkların, etin ve kümes hayvanlarının tükettiği balıkların toksinlerinden kaçınmasına yardımcı olan bir başa çıkma mekanizması olduğunu bulmuşlardır. Ayrıca, sabah rahatsızlığı alırsanız, bu,  güçlü bir bebeğin işareti olabilir çünkü Biyoloji Miktarı İncelemesi’ne göre, sabah rahatsızlığı olan kadınlar, düşük yapma riskini önemli ölçüde düşürür.

2. Kadınlar, yüksek sesle duymada gerçekten çok iyi.

Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

Çok küçük yaşlardan itibaren, kadınlar gerçekten yüksek perdeli sesleri tanıyabilir . 1 haftalık bir kız çocuğu, annesinin sesini farklı bir bebeğin ağlamasından ayırabilir. Bu beceri sadece bir bebekle ilgilenmek için değil, aynı zamanda insanların size yalan söylediğinde de duymada yararlı olabilir – kadınlar yalan söylemenin neden olduğu bir ses tonunda en ufak bir değişikliği yakalayabilir ve insanları bu konuda çağırabilir.

3. Dişiler “daha ​​akıllı” dır

Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

Erkek beyninin büyüklüğü daha büyük olmasına rağmen, kadınlar zeka testlerinde yaklaşık% 3 daha iyi sonuçlar göstermektedir. 
Bu ve bir kerede birden fazla şey yapma yeteneği, beyinciklerinin yapısındaki farktan kaynaklanıyor. Beynin bu bölgesi kadınlarda daha büyüktür ve beyninde erkek beyninden% 30 daha fazla sinir bağlantısı vardır.

4. X kromozomu iyi bir bağışıklık sisteminin bir parçasıdır.

Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

Gent Üniversitesi’nden bilim adamlarına göre , bir kız çocuğunun doğumundan sorumlu olan  X kromozomu, bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiren ve kanser riskini azaltan daha fazla mikro-RNAiçerir.

5. Kadınlar hastalıkları daha kolay yaşarlar.

Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

McGill Üniversitesi Karmaşık Özellikler Araştırma Merkezi’nden Maya Saleh, kadınlarda erkeklerden daha fazla bulunan östrojen hormonunun iltihaplanma sürecini baskılamaktan sorumlu olduğunu buldu. Bu, kadın bedenlerinin hastalıklarla daha hızlı ve daha kolay başa çıkması anlamına geliyor. Östrojen aynı zamanda vücudun yaşlanmasını da yavaşlatır, bu yüzden daha uzun yaşamaları daha olasıdır.

6. PMS belirtileri gelip yaşla birlikte gider.

Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

Dişiler, erken yaşta ve 40 yaşından sonra PMS semptomlarını en büyük hormonal değişim yıllarındanbu yana geçirme ihtimalini daha fazla gösterir . Belirtileri baş ağrısı, cilt değişiklikleri, eklem ve kas ağrıları içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

7. Kadınlar biyolojik olarak alfa-dişileri tespit etmek için bağlanır.

Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

Biyolojik olarak, kadınlar bir grupta barışı sürdürmek ve barışı sürdürmek için erkeklerden daha önceden belirlenir. Ve bir alfa-kadın sosyal davranış şefi ve bir barışı korumak için orada. Peki güç mücadelesi yoksa kadınlar nasıl bir alfa dişini bulurlar?

Bir grup kadında, ayakkabılarının noktaları genellikle alfa yönündedir. Alfa tarafından atılan ipuçlarını kolayca alırlar ve onlarla aynı miktarda güldürürler .

8. Her insanda göğüsler aynı değildir.

Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

Dünyadaki son derece küçük bir kadın sayısı aynı büyüklükte göğüslere sahiptir, çünkü bir tanesi diğerinden daha büyüktür. İnsan vücudunun hiçbir parçası kusursuz bir şekilde simetrik değildir.

9. Uyarılma dişi beyninde aynıdır.

Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

Dişi beyninde, aynı kısım, bir partnerin yanı sıra yiyecekleri düşünenlerin neden olduğu uyarılma durumlarında MRG’de “yanacaktır” . Bir kadın hamilelik sırasında yiyecek özlem duyduğu zaman daha da belirginleşir.

10. Doğum kontrolü fiziksel çekiciliği etkiler.

Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

Bilimsel olarak , çocuk ilişkilerinde bir amaç olmasa bile erkeklerin genellikle verimli kadınlarayönlendirildiği kanıtlanmıştır  . Onu kokudan ve diğer biyolojik eğilimlerden toplarlar. Doğum kontrolü “erkeksi” hormonlar eklediğinden ve hamile kalma yeteneğini ortadan kaldırdığından kadın çekiciliğini düşürür.

Bonus: sıcak vücutlar

Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

Eğer karınız veya bir kız arkadaşınız soğuk ellerini gömleğinizin altına sokma eğilimindeyse, bırakın. Genel olarak eller kadınlarda erkeklerden 37º F daha düşük sıcaklıktadır. Bilim adamları bunun, kadınların genellikle daha küçük kas kütlesine sahip olmaları ve hızlı ısı kaybına neden olan yüzey alanı hacme oranlarının daha yüksek olması nedeniyle gerçekleştiğini düşünüyorlar .

Hangi gerçekleri şaşırtıcı buldunuz ve hangileri gerçekten mükemmel bir anlam ifade ediyor? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaştığınızdan emin olun!