Erkeklerin küçük detaylara dikkat etmediği ve sadece yüzeyde yatan şeyleri gördüğü inancı var. Gerçek şu ki, genellikle kadınların bile düşünmediği şeyleri önemsiyorlar ve elbette bu şeyleri bilmek iyidir, böylece bunları kendi avantajınıza kullanabilirsiniz.

Erkeksel.com , uzmanlara göre erkeklerde genellikle kadınlarda görülen bazı genel ayrıntıları topladı ve açıkladı.

Yüz ifadesi

Erkeklerin Kadınlarda Gizlice Dikkat Ettiği 7 Şey

Erkeklerin duyguları okuyamayacağını düşünmek kesinlikle yanlıştır.Eevrim sırasında tüm insanlar, arkadaşlarına düşmanlarından söyleyebilmek için bu beceriyi kazandılar.

Erkeklerin sadece gözyaşı veya gülümseme gibi bariz sinyalleri fark etmedikleri ortaya çıktı. Ayrıca, soğuk gözlere yansıyan samimiyetsizlik ve birlikte sıkıştırılmış dudaklarda hafif hayal kırıklığı görüyorlar.

Yüzleri okuyabilmek , kadınların bilmeden önce ne istediklerini anlamalarını sağlar. Bu sözsüz iletişim, erkekleri heyecanlandırabilir, çünkü kendilerini özel hissetmelerine yardımcı olur.

Tercih ettiği kıyafet rengi

Erkeklerin Kadınlarda Gizlice Dikkat Ettiği 7 Şey

Bu numara çok basit. Herkes renklerin ruh halimizi, duygularımızı ve iştahımızı farklı şekillerdeetkilediğini bilir . Kırmızı enerji ve tutkuyu sembolize eder; siyah, zarafeti, güvenilirliği ve utangaçlığı sembolize eder; pembe, sıcaklığı ve hassasiyeti sembolize eder.

Böylece bir kadın erkek arkadaşı veya kocasıyla dışarı çıkmak için belli bir renk seçtiğinde, akşama ruh hali hakkında bilinçaltı sinyaller gönderir ve eşinin sezgisi muhtemelen bu duruma kapılır.

Ek olarak, insanları 4 kategoriye ayıran renkli kişilik tipi diye bir şey var  . Yeni insanlarla tanışırken bu türlerin bilinmesi faydalıdır çünkü karakterleri hakkında görünüşlerinden çok şey öğrenebilirsiniz.

Duşta şarkı söylüyor olsun veya olmasın

Erkeklerin Kadınlarda Gizlice Dikkat Ettiği 7 Şey

Duş alırken hepimiz yalnızız. Sakiniz ve utangaç hissetmiyoruz. Stres seviyemiz azalır ve beynimiz dopamin üretmeye başlar ve zevk hissine neden olur. Bu anlarda, iyi ya da kötü olsun ruh halimiz hakkında şarkı söylemek istiyoruz.

Aslında, bu davranış, bir kişinin evde olduğunu bilse bile, bir kişinin kendisini “ yeniden başlatmasına ” ve rahatlamasına yardımcı olur . Bu iyidir, çünkü duygularımızı uzun süre gösteremeyeceğimizi hissedersek, stresimize neden olabilecek, kavgalara ve tartışmalara yol açabilecek bir ruhumuzun etkisi vardır.

Erkeklerin buna dikkat etmesi şaşırtıcı değildir, çünkü onlara ve ilişkilerinin geleceğine yardımcı olacak ortaklarının ruh halini hayal etmelerine ve işlemelerine yardımcı olur.

Mesajlaşma şekli

Erkeklerin Kadınlarda Gizlice Dikkat Ettiği 7 Şey

Sadece aramızdaki cesaret, duygularını göstermek ve aslında duygularını tartışmaktan ibarettir. Çoğumuz (özellikle ipuçlarını bırakmaya alışkın olanlarımız) göz teması kurmadan bile yapmaya çalışıyoruz. Giyim, kadınların gerçek duygularını açığa çıkarabilecekleri ve genellikle daha samimi oldukları bir alandır ve erkekler bunu bilir.

Bu yüzden erkekler mesajda aldıkları tüm işaretleri deşifre etmeye çalışır ve kadınların ne sıklıkta, neden ve ne zaman mesaj attığını izler.

İşte bir başka ilginç gerçek: Dilbilimciler kullandığımız kelimelerin karakterimiz hakkında çok şey anlattığını söylüyor . “Sanırım, sanırım” gibi sık sık yapılan ifadeler, bir kişinin kendisine odaklandığı anlamına gelir. Eğer bir kişi sizi her zaman içten olduklarına ikna etmeye çalışırsa “bahse girerim, inan bana” yalan söylüyor olabilir. Mesaj yazarken bunu almak daha kolaydır, bu yüzden mesajlaşan insanların bu konuda uyarlanmış olmaları, bu yöntemi diğer kişi hakkında yargılarda bulunmak için başarıyla kullanır.

Tercih ettiği içecekler

Erkeklerin Kadınlarda Gizlice Dikkat Ettiği 7 Şey

Beyaz şarap ve deniz ürünleri, arkadaşlarla çırçır ve tonik, vurgulandığında kırmızı şarap tercih edilebilir. İçecekler, yiyecek ve giyeceklerdeki tercihler bir insan hakkında çok şey söyleyebilir.

Bazı erkekler buna dikkat eder, bundan sonra ne sipariş edeceğini bilirler, bazıları da sevdiklerinin ruh halini bulmak için bunu yapar. Erkekler ayrıca kadınların içip içmeyeceğini, zaman zaman tadına baktıklarını veya buna bağımlı olduklarını fark eder.

Etkilemek için giydiği kıyafetler

Erkeklerin Kadınlarda Gizlice Dikkat Ettiği 7 Şey

Evet, erkekler kıyafetlere dikkat eder. Markalara, en yeni koleksiyona veya fiyat etiketlerine aldırış etmiyorlar. Fakat her zaman  zerafet, stil ve cinsellik duygusuna dikkat edecektir .

Bir kadının nasıl giyindiğine bağlı olarak belli bir erkeğe yönelik tutumunu bulmak da mümkündür: eğer güzel bir elbise ile çıkacaksa ve saçları mükemmel şekilde yapılmışsa, muhtemelen erkekle çok ilgileniyordur, ama yapmazsa bakım ve onun günlük kıyafet gelir, muhtemelen kötü bir işaret.

Bu onun ne kadar güvende olduğu da önemlidir. Harika görünüyorsa, ancak utangaç ve yaprak gibi titriyorsa, iyi bir izlenim bırakmaz. Fakat rahatsa, kimseyi etkilemeye çalışmaz ve sadece kendisinden ve atmosferinden hoşlanırsa, bu onun imajını geliştirebilir.

Tercih Ettiği Yemeğe

Erkeklerin Kadınlarda Gizlice Dikkat Ettiği 7 Şey

Çoğu durumda, kadınlar bir tarihte salata yemeyi tercih ediyor. Onlar bir taraftan itiraf ediyor ve açgözlü izlenimi vermek için korkuyorlar. Öte yandan, formda ve sağlıklı olduklarını göstermeye çalışırlar.

Gerçekte, bu davranış tam tersi bir etkiye sahiptir . Salata yiyen kadınlar utangaç, öz-bilinçli ve sonuç olarak biftek sipariş eden ve kendinden emin ve rahat görünen bir kadınla karşılaştırıldığında daha az çekici görünüyorlar. Ayrıca, bu durumda, erkekler kendilerini daha rahat hissediyorlar çünkü tavşanla değil bir insanla çıkıyorlar.

Elbette bu, kadınların yalnızca erkekleri etkilemek için yalnızca yağlı yemekler yemeleri gerektiği anlamına gelmez. İstediklerini istediklerini sipariş edebileceklerini, salata yerine tavuk veya balık almak istiyorlarsa tereddüt etmeyeceklerini hatırlamaları ve rahatlamaları yeterli.

Sizin yeni bir insanla tanışırken ilk dikkat ettiğiniz şey nedir?