Erkeklerin% 25'i Bekaretini Çok Yakında Kaybettiğini Söyledi. Erkeksel.com

Yeni bir ankete göre, seks yapmaktan hoşlanmayan insanlar kararları hakkında daha iyi hissedebilirler. Araştırmacılar, kadınların üçte birinden fazlasının ve erkeklerin dörtte birinin bekaretlerini “doğru zamanda” kaybetmediklerini söyledi.

Yayınlanan çalışmada, BMJ Cinsel ve Üreme Sağlığı , onlar heteroseksüel seks yaptık ilk defa ilgili soruları yanıtladı yaklaşık 3.000 kişiden anket yanıtları dahil. Katılımcılar İngiltere’de ve anket sırasında 17 ila 24 yaşları arasındaydı.

Araştırmacılar, kadınların yaklaşık yüzde 40’ının ve erkeklerin yüzde 26’sının nihayet seks yaptıklarında zamanlamanın doğru olmadığını söyledi. BBC’ye göre , çoğu bekaretlerini kaybetmek için daha uzun süre beklemelerini istedi .


Çalışmada ayrıca ankete katılanların yaklaşık yarısının 17 yaşındayken bekaretlerini kaybettiği tespit edildi.

Erkeklerin% 25'i Bekaretini Çok Yakında Kaybettiğini Söyledi. Erkeksel.com

Cevap, seks yapmak için daha uzun süre beklemek gibi gözükse de, araştırmacılar kararın her zaman insanların kontrolünde olmadığını belirtiyorlar.

Birinin seks yapma kararından memnun olup olmadığını, ilişki istikrarı, cinsiyet eğitimi ve istekli olma yoluyla cinsellik hakkında önceki bilgiler gibi diğer faktörler vardır. Ve ne yazık ki, kadınların yaklaşık yüzde 20’si ve erkeklerin yüzde 10’u ilk karşılaşmaları sırasında seks yapmak için baskı hissettiğini belirtti. [Çocuklar, bu, uzun süreli eşlerinizle bile, her cinsel ilişkide karşılıklı onayın önemli olduğunu hatırlatır.]

Ayrıca, Londra Hijyen Okulu Cinsel ve Üreme Sağlığı Araştırmaları Profesörü çalışma yazarı Kaye Wellings’in BBC’yeaçıkladığı gibi, herkesin farklı şekilde olgunlaştığı da bir gerçek .

“Her genç farklıdır – bazı 15 yaşındakiler bazı 18 yaşındakiler hazır değilken hazır olabilir.”

Araştırmacılar, bu çalışmanın daha iyi seks eğitimine duyulan ihtiyacı vurguladığını, özellikle hazır olup olmadıklarını ve potansiyel ortaklarla nasıl iletişim kurabileceklerini belirleyen dersleri vurguladığını düşünüyor.

Siz de eklemek istediğiniz görüşleri alt kısımda bulunan yanıt bölümünde belirtebilirsiniz.