Açıkçası evlenmek günümüzde korkulan bir olay halini aldı. Evliliğin uzaktan neden korkunç bir olay gibi göründüğünü de anlayışla karşılayabiliyoruz. Onca koşuşturmaca, masraf, hazırlık, zamana karşı yarış ve daha birçok detay evliliği düşünenlerin gözünü korkutuyor. Elbette bunda  hayatımızın olmazsa olmazı kadınların düğün alışverişi konusundaki titizlikleri düşünülünce süreç bizler için bir hayli korkutucu😊 . Yakın bir dostum eş adayının düğün öncesi ‘’ ben gelinliğimi sade gelinlik modelleri arasından seçicem ‘’  dedikten sonra  gelinlik seçimini iki ayda yaptıklarını söylemişti 😊.

 Ama unutmamalıyız ki evlilik bazı zorluklar ile birlikte geldiği gibi birçok da eğlenceli bonusuyla birlikte geliyor. Erkeksel.com olarak bizlerde bu yazımızda sizlere evliliği eğlenceli kılacak, sizleri güldürerek evlilik konusunda içinizi rahatlatacak 5 nedenden bahsetmeye karar verdik.

1.Üşüyen Ayaklara Son

Dünya çapında İsveçli bilim insanları tarafından yapılan devasa araştırmalara göre insanları evliliğe teşvik eden en büyük sebebin soğuk ayaklar olduğunu biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız insanlar aile kurmak, çocuk sahibi olmak gibi nedenler ile evlenmiyorlar. Geçmişten günümüze herkes en çok ayaklarını yorgan altında eşinin ayaklarına sürterek ısınmak için evlenmiştir. %100 gerçek bilgi.

2.Barlara Kolaylıkla Girebiliyorsunuz

Motion Blur of dancing people in a disco

Unutmayın ki ülkemizde evlenmek demek sevdiğiniz insan ile hayatınızı birleştirmek demek. Yani yediğinizin içtiğinizin ayrı gitmemesi demek. Bunun anlamı da her gittiğiniz bar, gece kulübü veya mekânda +1’iniz olması, kapıdaki görevlilerin size kardeşim damsız alamıyoruz diyememesi. Nikah memurun sorduğu soruya evet dediğiniz andan itibaren her zaman, istediğiniz mekâna girebilirsiniz.

3.Sırtınızdaki O Ulaşamadığınız Yeri Kaşıtabilirsiniz

Gördüğünüz üzere bu nedenimiz gayet basit. Sırtınızda bulunan o elinizle ulaşamadığınız yeri kolayca eşinize rica ederek kaşıtabilirsiniz. Evlilik demek iyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta iki tarafında sırtının kolayca kaşınabilmesi demektir.

4.Dışarı Çıkmamak İçin Her Zaman Bahaneniz Var

Evli olmanın en güzel taraflarından biri de dışarı çıkmak istemediğiniz günlerde veya buluşmak istemediğiniz insanlara karşı her zaman bahaneniz olmasıdır. O arkadaşınız ile buluşmak istemiyor musunuz? Kaynananız yarına sizi yemeğe davet etti. Hafta sonunu evde yatarak geçirmek istiyorsunuz ama arkadaşlarınızı da kırmak istemiyor musunuz? Maalesef kayın babanızın doğum günü var gelemezsiniz. Ne demek istediğimizi anladınız umarım.

5.Bayramlarda Sorulan O Saçma Sorular

Her bayram misafirliğe gittiğiniz de uzaktan akrabalar, burnu uzun komşular tarafından sorulan o saçma sorular sonunda son bulacak. “Evladım sen ne zaman evleneceksin?”, “Evladım sana bir kız bulalım artık, vaktin gelmedi mi?” gibi sorulara bay bay diyebilirsiniz. Evet Ayşe Teyze, evlendim ben, sus artık lütfen.

Tüm bunların sonucunda evlilik fikrine daha gülerek bakıyorsanız Düğün hazırlıklarında işinizi kolaylaştıracak www.duguntrendy.com sitesine göz atmayı ihmal etmeyin.