Bu sayfada, kendi tecrübelerimize dayanarak üniversitedeyken boş zamanlarınızda para kazanmanın en iyi yollarını bulacaksınız. Bu sayfaya yeni yollar eklemeye devam edeceğiz, bu nedenle yer imlerine ekleyin ve lütfen yorumlarda kendi fikirlerinizi paylaşın!

İnternette Anket Doldurmak

Çevrimiçi / Çevrimdışı Para Kazanmanın 7 Gerçekçi Yolu

Öğrencilerin para kazanmaları için giderek daha popüler bir yol haline gelen, çevrim içi anketleri boş zamanlarında doldurmaktır. Araştırma şirketleri anketleri cevaplamak ve yeni ürünleri test etmek için her zaman dünya çapında yeni üyeler almaktadır.

Birkaç dakikalık form doldurma için, nakit olarak veya ödül olarak ödenen birkaç lira alabilirsiniz. Bazı anketler için £ 3’e (20 ) kadar para alabilirsiniz!

Denemek için birkaç iyi web sitesi önerisi şunlardır: 
 Toluna, MySurvey, OnePoll, i-Say, InboxPounds, Panel Opinion, Global Test Market, The Opinion Panel, YouGov, Opinion Outpost, New Vista, Pinecone, SurveyBods, Hiving, Panel Base, Prolific, Survey Junkie.

Ayrıca  anketler için sizi ödüllendiren Swagbucks’a kayıt olun, sadece
internette gezinmek, video izlemek ve oyun oynamak gibi.

Online ürün pazarlama (E-Ticaret)

Tarihsel olarak kırılması zor olan dünya borsalara ve para birimlerine yapılan yatırımın oldukça açık bir şekilde çatlak yarattı. Bugün şişman bir kedi olmaya ya da Wolf of Wall Street tarzı borsacıların yatlarını finanse etmeye gerek yoktur . Çevrimiçi pazardaki ticaret platformlarının yardımıyla her şeyi kendiniz yapabilirsiniz.

Bu yeni fırsatı araştırmak için saatlerce zaman harcadığım için, en büyük iki platformla denemeler yaptım: Plus500 ve eToro.com . Her ikisi de ücretsiz pratik hesaplar sunar.

Genel olarak eToro’yu dünya çapında 8 milyondan fazla kullanıcıyla tercih ediyorum . BBC 2belgeseli “Traders: Dakikadan Milyonlarca” belgeselde yer aldı ve son zamanlarda birkaç Premier League futbol kulübüne sponsorluk yapmaya başladı.

Çevrimiçi / Çevrimdışı Para Kazanmanın 7 Gerçekçi Yolu

EToro’daki en iyi şeylerden biri, CopyTrader özelliğidir. Bu, gerçek anlamda diğer en iyi performans gösteren yatırımcıların yatırımlarını görmenizi, izlemenizi ve kopyalamanızı sağlar.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız eToro’da işlem yapmak için George’un eksiksiz rehberini takip edin . Bir kaç farklı pazar deneyerek 200 $ ‘ın öğrenme eğrisinden en iyi şekilde yararlanarak iyi bir miktar elde edebilirsiniz. Çeşitli yatırımlar ve endüstriler hakkında çok şey öğreneceksiniz.

Lütfen tüm işlemlerin risk içerdiğini unutmayın. Bireysel yatırımcı hesaplarının% 65 -% 80.6’sı bu sağlayıcılarla CFD ticareti yaparken para kaybeder. Paranızı kaybetme riskini yüksek oranda karşılayabileceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Bu içerik sadece eğitim amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi değildir.

Kendi web siteni kur

Bir web sitesine ihtiyacın var. Uyurken para kazanmanın yolu bu.

Localsunucum ile bir web sitesi başlatmak 20 dakikadan az sürer , neredeyse hiç bir masrafı yoktur ve her yaşta bir kişi tarafından yapılabilir . İlk ziyaretçilerinizi almak biraz zaman alır ve sitenizin para kazanmasının birçok yolu vardır.

Çevrimiçi / Çevrimdışı Para Kazanmanın 7 Gerçekçi Yolu

Save the Student, üniversitede ilk defa, tam zamanlı ve oldukça büyük bir işletme haline gelen Owen Burek tarafından başlatılan başarılı bir web sitesine sadece bir örnektir.

 20 dakikada web sitesini nasıl kuracağınız ile ilgili adım adım rehberi okuyun ve uygulayın. Gerçekten sahip olabileceğiniz en iyi varlıklardan birisi.

Bir teslimat sürücüsü olun (Kurye)

Çevrimiçi / Çevrimdışı Para Kazanmanın 7 Gerçekçi Yolu

Bisiklet mi, motosiklet mi yoksa araba mı? Peki ya Akıllı Telefonun? Biraz boş vaktin olduğunda yiyecek ya da insanlara para vererek ekstra para kazanmak için tek ihtiyacın olan şey bu olabilir.

Yeni biniciler için her zaman yardımcı olan Deliveroo gibi uzman şirketlere başvurun . İstediğiniz zaman çalışabilmeniz için tam esneklik sağlar, restoranlardan müşterilerin kapısına yiyecek getirir. Saatte 20₺ ‘ya kadar kazanabilirsiniz

Herhangi bir teslimat işi olup olmadığını görmek için doğrudan yerel paket servislerine veya Dominos gibi daha büyük zincirlere başvurarak fırsatlarınızı ikiye katlayın .

Kindle’da E-Book(Kitap) yazın ve yayınlayın

Eğer öğrenciler hangi konularda iyiyse, araştırmalı ve yazmalıdırlar. Amazon Kindle mağazasında , herkes bir e-Kitap yayınlayarak para kazanabilir.

Kindle uygulaması artık hemen hemen her cihazda (dizüstü bilgisayarlar, iPad’ler, akıllı telefonlar ve evet, Kindles) kullanıma sunuluyor, bu nedenle global pazarınız çok büyük!

Kitabınızı 1,49 ₺ – 6,99 ₺ ‘a ekleyin ve satışın% 70’ini kazanın. Amazon’un en üst düzey satış makinesi olduğunu düşünün (ve insanların harcamak istediklerini unutmayın), bu fantastik bir anlaşma.

Çevrimiçi / Çevrimdışı Para Kazanmanın 7 Gerçekçi Yolu

EBooks ile başarının anahtarı, değer yaratmak ve kurgusal olmayan yazmaktır. Basitçe araştırdığınız ve ortak bir problem hakkında derlediğiniz bilgileri bir araya getirin (örneğin, bir iş bulmanın ‘sırları’) ve sonra onu sindirimi kolay bir formatta (bir e-Kitap) sunmak, birkaç lira harcayan birini haklı kılar.

Başka bir büyük ipucu, harika bir kapak tasarlamış olmak ( göz atmak ), bu yüzden göze çarpıyor ve kitabınız Kindle mağazasında yayınlandığında, bazı incelemeler almak gerçekten önemli, bu yüzden sonuçlarda daha yüksek görünecek. Okuyucularınızı kitabınızın sonunda dürüst bir inceleme bırakmaya teşvik edin.

Bu kazançlı fikirle ilgili en iyi şey, bir kez zaman harcadığınızda (20 saat), yıllar boyunca pasif bir gelir elde edersiniz ! E-Kitaplarla yayınlama ve kazanma konusunda adım adım kılavuz için, bkz. ” 21 günde kurgusal olmayan bir e-Kitap nasıl yazılır “.

Cep telefonu geri dönüşümü

Çevrimiçi / Çevrimdışı Para Kazanmanın 7 Gerçekçi Yolu

Eski cep telefonlarınızı ve diğer kullanılmayan cihazlarınızı geri dönüştürerek iyi para kazanabilir ve çevreye yardımcı olabilirsiniz. 

En iyi şirketlerin kullanması için eski telefonlardan para kazanma ve çevrimiçi olarak size verilen tüm parayı nasıl alacağınız konusunda sayfamıza gidin.

Yarı zamanlı iş (Part-Time)

Yarı zamanlı bir iş, öğrenci kredisini tamamlamayı isteyen çoğu öğrenci tarafından tercih edilen ilk tercihdir. Oldukça istikrarlı bir gelir akışı sağlar ve değerli iş deneyimi kazanmanızı sağlar.

Ancak iyi işler bulmak her zaman kolay değildir!

Çevrimiçi / Çevrimdışı Para Kazanmanın 7 Gerçekçi Yolu

Öğrenci iş arama hizmetimizle başlayın , daha sonra yerel ilanlar ve boş yerler için üniversite kariyer hizmetlerini kontrol edin.

Özgeçmişinize uygun yarı zamanlı işler ve kariyer fırsatları ile eşleşecek ücretsiz bir hizmet olan CV Kütüphanesi’ne kaydolmak da önemlidir .

Daha fazla ipucu için çalışırken yarı zamanlı bir iş bulma rehberimizi okuyun .

Para için müzik inceleme

Müziği seviyorsanız, Slicethepie ile çevrimiçi olarak imzasız grupları ve sanatçıları inceleyerek işinizi yapın .

Şöhretinizi artırmak biraz zaman alabilir ancak sitenin bazı kullanıcıları ayda 260 ₺ kazandıklarını söyledi. Bu çok gibi görünmeyebilir, ancak daha sonra zevkli hale dönebilir. Kazandığınız para ABD Doları cinsinden olacaktır, ancak herkes kaydolabilir ve gözden geçirebilir.

Çevrimiçi / Çevrimdışı Para Kazanmanın 7 Gerçekçi Yolu
  1. Başlamak için şimdi Slicethepie’ye gidin.

Ders Notlarını Pazarlama

Notlarınızı diğer öğrencilerle paylaşmanın sakıncası yoksa, biraz ekstra para kazanmanın harika bir yolu bu olabilir. Notlarınızı, fiyatınızla birlikte yükleyebileceğiniz siteler vardır ve ardından başka bir öğrenci indirdiğinde size ödeme yapılır.

Çevrimiçi / Çevrimdışı Para Kazanmanın 7 Gerçekçi Yolu

Stuvia  ve  Notesale gibi bu sitelerin birçoğu  notlarınızı listelemeniz için ücretsizdir ancak pazarlama işlemlerini yürütmek için kârınızı azaltma eğilimindedir, böylece dışarı çıkıp notlarınızı kendiniz tanıtmanıza gerek kalmaz.

Büyük olasılıkla PDF yüklemek zorunda kalacaksınız ancak iade için buna değer ve el yazısı notları gönderebilirsiniz, ancak yazılırsa daha fazla para kazanmanız olasıdır.