Bilime Göre, Bir İlişkinin Parçalanmaması Nasıl Önlenir

Aşkı aramanın denemelerine o kadar kapılmak kolaydır ki, devam etmeyi unuttuğunuzu unutursanız bu kadar zor olabilir. Ulusal İstatistik Ofisi’nin son rakamları, Birleşik Krallık’ta ilişkilerinde aşırı derecede mutsuz ya da mutsuz hisseden kişi sayısının, veriler ilk kez 2009’da toplandığından beri iki katına çıktığını gösteriyor. ya da ‘iletişim kurmak’ pek yardımcı olmaz.

Bir partner küfürlü ise, her zaman mümkün olduğunca çabuk ve güvenli bir şekilde ayrılmak en iyisidir. Ancak, sadece kayalık bir yama yaşayanlar için, psikologlar ve bilim insanları, sorunlarınızı çözmeyi kolaylaştıran ve ilişkinizi eşikten kurtaracak bazı teknikler bulmuşlardır.

Netflix ve chill (çeşit)

Bilime Göre, Bir İlişkinin Parçalanmaması Nasıl Önlenir

Rahat olun, bir filme tutun ve baştan sona izleyin. ABD’deki Rochester Üniversitesi’ndeki 174 çift üzerine yapılan araştırmalar, bir ay boyunca beş film hakkında izlemenin ve tartışmanın yeni evliler arasındaki boşanma oranlarını yarı yarıya azaltabileceğini buldu. Bunun nedeni, partnerinizin bir ilişkide ne beklediğini belirlemenizi ve anlamanızı sağlar.

Emojiyi kullan

Bilime Göre, Bir İlişkinin Parçalanmaması Nasıl Önlenir

Kırmızı elbiseli dans eden kadının veya gülen kakanın hayatınızı değiştirebileceğini kim bilebilirdi? Bangor Üniversitesi’ndeki araştırmalara göre, sevimli görüntüler Birleşik Krallık’taki en hızlı büyüyen iletişim şekli. Araştırmacılar, küçük sarı yüzleri kullanmanın aslında duygularımızı daha iyi ifade etmemize yardımcı olabileceğini buldu. Eşinizle konuşacak kelimeleri bulamıyor musunuz? Üzgün ​​yüzün buzu kırmasına izin verin. 

Kelimenin tam anlamıyla adamın yanında dur

Bilime Göre, Bir İlişkinin Parçalanmaması Nasıl Önlenir

Kişisel alanımıza nasıl değer verdiğimiz psikiyatride “çerçeveleme” olarak bilinen bir kavramdır. Araştırmalar, göz teması kurarken duyguları ifade etmenin erkekler için zor olabileceğini göstermektedir. Bu nedenle, yan yana oturmak veya yürüyüş yapmak duyguları paylaşmayı kolaylaştırabilir. 

“Özellikle bazı erkekler, ortaklar ilişkiler hakkında konuşmak istediklerinde, cevaplarının yetersiz kalacağından ya da eksik oldukları konuyu kaçırmaktan korktuklarında, utanç ya da hayal kırıklığı hissetmeye eğilimli olabilirler” diye açıkladı çift ​​terapisinin yazarı Barbara Bloomfield : Aşk Dramaları ve Cinsiyet ve danışmanlık amirliği danışmanlığı Relate, The Independent’a söyledi .

Tartışma ve daha fazla şikayet etme

Bilime Göre, Bir İlişkinin Parçalanmaması Nasıl Önlenir. Erkeksel.com

Bu işte bizimle ayı. Üç yıldan sonra asla ‘küçük şeyler’ hakkında tartışmak ya da aynı fikirde olmamak, bir ilişkinin mahkum olduğunu gösterir. Washington Üniversitesi’nde psikoloji emekli profesörü ve Gottman Çiftler Terapisi Yöntemi’nin arkasındaki adam John Gottman’ın çalışmaları, tartışmanın kararlı bir ilişkinin parçası olduğunu gösteriyor. Çöp kutusundan çıkarmak gibi küçük şeylerden şikayetçi değilseniz, daha sert şeylerle nasıl başa çıkabilirsiniz?  

Birlikte spor salonuna gitmek

Bilime Göre, Bir İlişkinin Parçalanmaması Nasıl Önlenir

Yakınlık sorunlarının akut olduğu 64 çift üzerinde yapılan son bir çalışma, egzersizin fiziksel teması geri kazanmalarına yardımcı olduğunu buldu. Altı ay boyunca bir saat boyunca haftada iki kez birlikte çalışan çiftler, birbirine karşı olanlardan daha fazla sevgi gösterdi.

Yine de, her çiftin farklı olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu düzeltmeleri birbirine bağlayan duygusal konuşmayı tanıtmaya odaklanmaktır, Bloomfield gözlemler.

“Relate’de bazen bir iltifat, istek ve daha sonra bir başka iltifat olan ‘iyi haber sandviçi’ hakkında konuşuruz. Bu, ilişkiniz hakkında bir konuşma için olumlu bir çerçeve oluşturmanın iyi bir yoludur. Ayrıca, ayrıldığınızda da aynı şekilde denemenize yardımcı olur, zevk aldığınız olumlu zamanları unutmadan. Olumlu ve dengeli bir zihniyetin refahın yararları hakkında çok fazla araştırma var. Sadece bu dengeyi sürdürmek için bazen çok çalışmamız gerekiyor. ”