Birini sevmemek kesinlikle normal. İnsanlar her zaman bu dünyada hayatta kalabilmek için yabancılardan şüphelenmek zorunda kalmışlardır. Bugün, hayatta kalmak artık bir sorun değil, ama hepimiz muhtemelen bizi sebepsiz yere sinirlendiren bir çift insan tanıyoruz. Peki onların nesi var?

Erkeksel, bilinçaltından kaçınmaya çalıştığımız insanların sinir bozucu özellikleri ve alışkanlıklarından bahsedecektir

7. Aşırı fedakarlık

Nezaket, hepimizin takdir edeceği bir özellik. Ama bazen insanlar çok kibar ve fedakarlar ve başkalarını rahatsız ediyorlar . Her zaman kibar ve yardıma hazırsanız ( bu yardım sizi etkilese bile ), insanlar size şüpheyle davranmaya başlayabilir.

Araştırmalar , insanların hem aşırı bencillikten hem de aşırı bencillikten nefret ettiğini göstermektedir . Olmaz, çünkü insanlar nankördür. Mesele şu ki, bencil olmayan nezaket birçok soruyu doğurur: “Ne istiyorlar?” Veya “Ne hakkında düşünüyorlar?” Gerçekten, özgecil olan biri ile karşılaştırıldığında hiç kimse “daha ​​kötü” ve daha az bencil görünmek istemez.

6. Cehalet

Yazım hatası yapan insanlar, güvenilir bir şekilde karşılaşmazlar . Gerçek hayatta hoş, kibar ve nazik bir insan olabilirsiniz, ancak dilbilginizdeki e-postalardaki bir kaç hata muhtemelen insanların size karşı olan tutumunu etkileyecektir.

İnsanları metinlerindeki hatalarla yargılayan insanlara gelince, bilim adamları bir insanın yazım hataları ve yazım hatalarına verdikleri tepkiyle iç içe ya da dışa dönük olup olmadığını anlayabildiğinizi söylüyorlar . Okuma yazma bilmeyenler çoğu zaman iç içe geçmiş insanları rahatsız eder (çok fazla iletişim kurmak ve sosyal ilişkiler kurmakta zorlananlar istemez). Hatalara dikkat etmezseniz, muhtemelen dışa dönüksünüz.
Ancak, iyi eğitimli olmak ve yalnızca herkesin sizi sevmesini sağlamak önemlidir. Uluslararası eğitim örgütlerine göre, istihbarat düzeyi vardır etkisini kişinin başarı ve zenginlik üzerinde.

5. İsim bırakma

Kimse palavraları sevmez (özellikle tanınmış insanları tanıdıklarını söyleyenler). İsviçre’den bilim adamları gelmiş öğrendim isim bırakarak herhangi olumlu bir etkiye sahip olmadığı. Aksine, ünlü “dostlarınız” hakkında ne kadar çok konuşursanız, o kadar az insan size inanır. İnsanlar onları isim-bırakarak manipüle etmeye çalıştığını düşünüyor.

4. Sosyal medya yıldızları

Sosyal medya hesapları, potansiyel işverenlere ve diğer insanlara bir kişi hakkında çok şey anlatıyor. Sosyologlar ve psikologlar bu sorunu incelemeye karar verdiler ve itibarınızı bozabilecek çeşitli göstergeler topladılar.

  • Çok fazla resim var. Kimin dışarıda yemek bir olay yerinden gıda raporuna dönüşür (böylece farklı açılardan ve her yemeğin fotoğrafları milyonlarca.) Bu insanlar insanlar vardır tedavişüphe ile.
  • Çok fazla “arkadaş”. Kural olarak, insanlar binlerce arkadaşı ve takipçisi olanlara güvenmiyor . Sosyal medya şöhretinin bu kişiyi ilgilendiren tek şey olduğunu düşünebilirler. Bilim adamları , kabul edilebilirlerin yaklaşık 338 çevrimiçi arkadaş arasında bir yerde olduğunu bile buldular , bu yüzden insanları şaşırtmıyor ya da korkutmuyoruz.

3. Çok mutlu görünmek

Bir gülümsemenin yalnızca olumlu duygular getirebileceğine inanıyoruz. Fakat görünen o ki gülümsemeleri fazla geniş olan insanlar başkalarını rahatsız ediyor.

İşte psikologların söyledikleri: Aşırı mutluluk ve mutluluk, hoşnutsuzluğa neden oluyor . Çok mutlu ve memnun (iyi bir sebep olmadan) insanlar saf ve hatta cahil görünüyorlar.
Ayrıca, her zaman olumlu ve neşeliyseniz, her zaman en nahoş işleri alabilirsiniz. İnsanlar, yolunuza çıkan görevlerin zorluğunu değerlendirmek için yeterince akıllı olmadığını düşüneceklerinden ve bunları yapmayı reddetmeyeceğinizi varsaydıklarından.

2. Zor isimler

Bazen insanların sıkıntıya neden olması için hiçbir şey yapmamız gerekmiyor: ismimiz işi iyi yapıyor. 5 çalışma, telaffuz edilmesi zor isimlerin, kolay anlaşılır isimlerden daha az pozitif olarak değerlendirildiğini kanıtlamıştır . Bu yüzden basit isimleri olan insanlar genellikle başarılı ve daha saygın.

Peki bu neden oluyor? Beynimiz her zaman yeni ve sıradışı şeylere şüphe ile yaklaşır. Bir ad çok uzun veya tuhaf görünüyorsa, sahibi otomatik olarak şüpheli bir kişi olur. Tabii ki, bu bilinçaltı olur. Ünlülerin uzun ve garip isimlerini, kitleler için daha basit bir şeye değiştirdiği gerçeğini hiç fark ettiniz mi?

1. Aşırı utangaçlık

İnsanlar her zaman kendilerini eleştirenleri sevmiyor . Yeni arkadaşlar veya işverenler hakkında iyi bir izlenim bırakmaya çalışırken, bazı insanlar övünçlerini özeleştiriler altında saklıyorlar. Kural olarak, bu numaralar farkedilmeden gitmez. İşte bir örnek: Bir iş görüşmesinde zayıf yönlerinizi sorduğunuzu düşünün.

Yanlış cevaplar:
“Ben mükemmeliyetçiyim. Bir şeyin yapılması gerekiyorsa uyuyamıyorum ve başka türlü yapamam. ”“Ben bir işkolikim, hafta içi ve hafta sonları benim için aynı. Yine de ailemin artık neye benzediğini hatırlayamıyorum. ”Kimse bu sözlere inanmayacak. Sahte utangaçlık aynı zamanda bir kişinin itibarını da etkiler ve kariyer basamaklarını tırmanmalarını engeller çünkü bu davranış samimiyetsiz görünüyor.

Bonus: Kimseyi sevmeyen ve hiçbir şeyden hoşlanmayan insanlar hakkında.

Bazı insanlar her şeyi her zaman basitçe eleştirir, çünkü bunu yapmayı bırakamazlar. Sadece kabul etmek zorundasın. Grinch Noel’den nefret eder, Scrooge McDuck fakir insanları küçümser ve bazı insanlar her şeyi basitçe eleştirir. Psikologların bu konuyu açıklayan birkaç teorisi vardır:

  • Sosyal eğilim . Eğilim hem olumlu hem de olumsuz olabilir. Olumsuz eğilimli bir tutum sergileyen insanlar, olay ve olayların olumsuz bir şekilde değerlendirilmesine yatkındır: daima sevmeyecekleri bir şey bulurlar. Olumlu eğilim eğilimi olan insanlar her zaman parlak tarafa bakmaya çalışırlar. Psikologlar bu eğilimin bir karakter özelliği gibi olduğundan eminiz – algınızı değiştirmek gerçekten zor.
  • Sosyal anksiyete. Mantıksız bir şekilde izlenme veya yargılanma korkusu olan insanlar, kendilerini yalnız hissetmemek için başkalarını eleştirmeye başlar.
Sebepsiz yere senden hoşlanmayacak insanlar var mı? Ne düşünüyorsun?